Nohut gübresi

Nohut gübresi gerek kalite oranı gerek boylanma erken mahsul alımı ve sıcak yaz aylarında nohut gelişiminde sorun olmaması için kullanılması önemle tavsiye edilmektedir.
Toprak yapısının yıllar içerisinde güçsüz kalması,Yanlış gübreleme yaparak gerek ph değerlerinin yükselmesi,gerek su ile sıkıntı yaşanan bölgelerde susuz tarım ile yetişen nohutta susuzluk çekmemesini sağlamaktadır 100 de 100 gübre siyah toprak.Çiftçimiz arazisinde su sıkıntısı yaşarken 100 de 100 Gübre Siyah Toprak toprakta su sıkıntısını ortadan kaldırarak erken çıkım ve erken çiçeğe davranmasını sağlar.Boylanma ve mahsulün çıkışına baktığınızda bir önceki yıldan en az %20 fazla mahsul alacağı gözle görülmektedir.
100 de 100 gübre siyah toprak ektiğiniz nohutu hasat ettikten sonra diğer ekimi olan( Arpa,Buğday,Mısır,Darı,Yonca)ve daha sayısız mahsulünde en az % 20 oranında daha fazla alımını sağlar.
Toprak altında 1 yıl içerisinde sürekli olarak çalışmakta olan 100 de 100 gübre siyah toprak Kök gelişimini ürününüzün 3 kat fazla olmasını sağlar.
Buda mahsulün hem hastalıklardan uzak kalmasını hemde alınacak olan ürünün daha olması sağlar.Alt taraf ne kadar sağlıklı olursa üst taraf o kadar rahat çıkış sağlar ve daha güzel raf ömrü yüksek ürün elde edersiniz.
Siz değerli çiftçi dostlarıma şiddetle 100 de 100 gübre siyah toprağı önermekteyiz.

Nohut gübresi nasıl atılır

Nohut gübresinin atımı gayet kolay ve basit bir uygulama yapılarak uygulanır.
Öncelikle tarla hazırlığı yapılırken toprağın her bölgesine eşit şekilde 100 de 100 gübre siyah toprak 1 dönüme 12 kg gelecek şekilde en az fırfır makinesi veya gübre serpme makinesi ile atım yapılmaktadır.Katı granur formda olan ürünümüz atım yapıldıktan sonra toprak altına 5 ile 10 cm karışacak şekilde sürülür bir nevi ızgara altına alınır.
Bu işlem yapıldıktan sonra ekim işlemini yapa bilir ve hasat zamanında mahsulde en az % 20 daha fazla nohut elde edersiniz.