toprak düzenleyiciler

Toprak Düzenleyici Nedir ?

Toprak Düzenleyici Nedir ?

Toprak Düzenleyici uzun yıllardan sonra çiftçinin aradığı çözümün merkezidir.
Hangi yönünden bakılacak olursa olsun toprak düzenleyici Bitkinin,Ağacın ve Seraların kullanımı baz alındığında %25 verim artışı sağlamaktadır.
Peki nasıl verim artışı sağlar:Uzun yıllar toprağın gübreleme ihtiyacını kimyasal gübreler veya ilaçlama yoluyla sağlamaktadır çiftçi.Buda toprağın hem yapısını hemde gelişimini engelleyici başlıca sebeptir.
Bu sebepten hem Ağacın kök yapısı Bitkilerde ise toprağın ihtiyacı olan besin maddelerinden eksik kalmasına sebep olmaktadır.Örnek verilecek olursa Pamuk işi yapan bir çiftçi normal şartlarda 1 dönümden ortalama 500 ile 600 kg arasında pamuk almaktadır.Hava şartları uygun olduğu taktirde.Toprak düzenleyici kullanan çiftçi ise hem toprak altında hemde toprak üstünde ister elle ister makineyle atmak koşuluyla alacakları verim ortalama %25 artış sağlamaktadır.Buda şunu gösteriyor ki Toprak düzenleyici kullanımı sağlayan çiftçi 500 kg yerine 650 kg pamuk alacaktır.1 dönüme 8 ile 10 kg uygulama yapılması yeterlidir.
Ağaç uygulamasında ise 400 gr her ağaç başına uygulama yapılmaktadır.
Uygulaması yapılacak olan ağacın gölge düşüm seviyesinden başlayarak uygulama yapılmaktadır.
Hasta ağaç için bu uygulama 3 katı olarak 400X3: 1.200gr uygulama yapılmaktadır.
Bu uygulama sayesinde hasta olan ağacın kök yapısı tamamen sağlık bir hale gelir ve bir sonraki yıl tamamen sağlıklı bir ağaç olarak mahsul vermeye başlamaktadır.

1 cevap

Trackbacks & Pingbacks

  1. […] hakkında detaylı bilgi ve toprak düzenleyici siparişi için iletişime […]

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın